2012 Committee

Dinner Committee

Lucy Holland and Charlie Schulze, Honorary Co-Chairs
Scott Barrow and Karen Beckwith
Vicki Bonnington and David Schecker
Bobbie Crosby
Aly Brandt and Charlie Miller
Angelica Chayes
Allison Crane
Hilary and Philip Deely
Elyse Etling
Leslie Ferrin
Richard and Sandra French Laughran
Bridget Ford Hughes and Jonathan Prince
Malinka and Ken Jackson
Nancy Kalodner
Margaret and Paul Lindenmaier
Catherine and Matt Mandel
Valerie and Geoffrey Maynard
Buzz and Robin McGraw
Craig and Laurie Norton Moffatt
Sienna Patti and Leo Quiles
Lisa and Gregg Petricca
Laura Prisendorf
Hunter Runnette and Mark VandenBosch
Jeanine and Peter Schoeffer
Barbara Schulman and Jonathan Ball
Jennifer Trainer and Joe Thompson
Suky and Tom Werman

Board Leads
Wendy O’Neil, Co-Chair
Tyler Weld, Co-Chair
Martin Albert, Promotion Film
John Bridge, Production
Bruce Finn, Dinner and Service
Seth Nash, Decorating
Michele O’Hana and
Valerie Maynard, Tablescapes
Gary Schieneman and Howard Shapiro, Sponsorships
Sarah Steven, Marketing

 

Event Committee

Brian Alberg and Kate Baldwin, Grub Rustlers
David Barrett, Live Auction
Allison Crane, Silent Auction
Bess Hochstein, Publicity
Jana Purdy, Event Planner
Dan Mahoney and Danielle Steinman, Decorating
Kris and Ed Acker
Karen and Jeff Arp-Sandel
Elizabeth Aspenlieder
Nerissa Bardfeld
Tony Barnini
Karen Beckwith
Paul Boulais
Michael Boroniec
Linda Briggs
Vicki Bonnington
Jane Ciepiela
Bridget Conry
Lisa Dachinger
Caity Delphia
Amy Elmore
Lauren Ferin
Leslie Ferrin
Diane Firtell
Jessica Fitzgerald
Sandra French-Laughran
Joe Gallagher
Mary Garnish
Jennibeth Gomez
Gillian Gorman
Trevor Hotchkin
Nancy Kalodner
Cathie Kavanaugh
Krysha Kurzyca
Kit Latham
Melissa Jane Larkin
Karen Lee
Elena Letteron
Kipp Lynch
Buzz McGraw
Jaramy Moran
Caitlin and Mitch Nash
Andy Plager
Michelle Quigley
Michael Rousseau
David Schecker
Robin Seeley
Naveena Shastri
David Slick
Ashley Sulock
Drew Suto
Colin Toomey
Scott Vighi
Rebecca Weinman
Joe Wheaton
William Wright